Ve Sonunda PC'de - Hangi Oyun'mu Tabiki "Ni no Kuni 2"

PS3'ün en sağlam JRPG'lerinden biriydi Ni no Kuni. Bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi de oyunun arkasında Studio Ghibli'nin olmasıydı. Her ne kadar Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom'da Studio Ghibli'nin katkısı olmasa da yapımcı Level-5, işinde son derece iyi bir yapımcı olduğundan, ilk oyunu aratmayacak bir kaliteyi sağlamış gibi gözükmekte. İlk oyunla yeni oyun arasında birçok fark var ve bunlardan en belirgin olanı, olayların tamamıyla başka karakterler etrafında dönmesi.
İlk oyundan hatırladığımız pek birisi de kalmadı aslına bakarsanız fakat oyunda karşımıza çıkarlarsa tanıyıp sevineceğimizden eminiz. Bir başka değişiklik oyunda toplayacağımız yaratıklarla ilgili. İlk oyunun en büyük artılarından biri olan yaratık yakalayıp bunları savaşta kullanabilme özelliği geri dönüyor. Higgledies adı verilen Pikmin benzeri yaratık ırkının üyelerini oyun boyunca kovalayıp yaratık portföyümüzü geliştirmeye uğraşacağız.

 Görsel anlamda da Ni no Kuni 2 ilk oyuna göre biraz daha farklı bir yöne sapmış durumda. Hatırlarsanız ilk oyundaki tüm grafiksel öğeler cel-shade grafik tekniğiyle karışımıza çıkmıştı ama bu defa daha fazla kontursuz 3D öğe göreceğiz. Ve elbette olayın PC boyutu... Şimdiye dek sadece PS4'e özel olarak hazırlandığını bildiğimiz Ni no Kuni 2'nin PC için de geliştirilmekte olduğu duyuruldu. Bu gerçekten şaşırtıcı bir haber zira JRPG'lerin kolayına PC'ye geldiğini görmemekteyiz. Önceki oyundaki bölgeleri de ziyaret edeceğimiz JRPG fırtınasının bu yıl içerisinde piyasada olması bekleniyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder