Türkiye'de Paypalla alışveriş yapma (kapalı olmasına rağmen paypalla alışveriş nasıl yapılır yöntemi)

Türkiyede paypalın kapalı olduğunu biliyorsunuz. Ancak demokrasilerde care tükenmez işte yöntemi.1.telefonunuzdaki veya cihazınızdaki tüm geçmişi, google etkinliğimi siliyorsunuz.

2.eğer vpn programı yoksa vpn yüklüyorsunuz. ben opera vpn kullanıyorum. meb yasağını bile kaldırıyor. ordan abd ye bağlanıyorsunuz. işlem bitene kadar abd ile bağlanacaksınız.

3.yeni mail adresi alıyorsunuz. ordaki tüm bilgileri abd olarak seçin mesela nereli olduğunuzu mu soruyor amerikayı seçeceksiniz. nerede yaşadığınızı mı soruyor yine amerika. böyle böyle türkiye adını hiç kullanmadan maili oluşturuyorsunuz.

3.ebayı veya hangi siteyi kullanacaksanız orada yeni mail adresini kullanarak yeni hesap açıyorsunuz. yine bilgiler amerika.

4.paypalın amerika versiyonuna giriyorsunuz. yeni mail adresiyle yeni paypal hesabı oluşturuyorsunuz. yine bilgilerin hepsi amerikan vatandaşıymış gibi olacak. adres ve tel sallamasyon bir amerika adresi olacak. ben new york brooklyn adresleri yazıp karşıma ilk çıkanı ufak tefek sayı değişikliğiyle yazdım. aynı şekilde teli de biraz değiştirip yazdım. posta kodunu ise aynı yazdım. onu doğru istiyor çünkü. bunları yapıyoruz ama kesinlikle paypal hesabına kart bilgilerini eklemiyoruz. hesabı kartsız oluşturup çıkıyoruz. eğer kartı eklerseniz telefon onaylaması istiyor dediler. sallamasyon telimizle onaylayamayacağımız için kart bilgilerimizi eklemiyoruz.

5.alışveriş yapacağımız siteye girip ürünü sepete ekliyoruz. alım yaparken adrese kargonun gelmesini istediğimiz adresi yazıyoruz, bu defa türkiyedeki adresimizi yazıyoruz yani. ama türkçe karakter kullanmıyoruz. mesela kurtuluş mahallesini kurtulus mahallesi olarak yazıyoruz. ş değil s ile. ptt takipsiz kargoları apartmanın önüne atıp gittiği ve başıboş bulunan kutuları(heleki doluysa) almaya bayılan memleketim insanı (ç)aldığı için ben tanıdık birinin dükkan adresini yazdım. oraya gelmesini istedim. siz de bu yöntemi deneyebilirsiniz.

6.alışveriş yaptığımız sitenin paypal ödeme seçeneğini mecburen seçiyoruz. bazı satıcılar başka ödeme seçeneği koymuyor maalesef. seçince sizden paypala şifrenizle giriş yapmanızı istiyor.yeni oluşturduğumuz amerikan paypal hesabı ile giriş yapıyoruz. burası çok heyecanlı...eğer doğru yaptıysanız tüm adımları sizin paypal hesabı açıyor, eğer bir yanlışlık yaptıysanız açmıyor. açmıyorsa geçmiş olsun vpn den yakalanmış olabilirsiniz başka program kullanın veya başka yöntemler deneyin. ben açtığını farz ediyorum. türkiyedeki kredi kartınızın bilgilerini giriyorsunuz. kredi kartı bilgilerini kaydediyorsunuz ve ödemeyi yapıyorsunuz.

7.yine tüm geçmişi ve google etkinliğimi siliyorsunuz. vpn yi kapatıyorsunuz.

bundan sonra o amerikan paypal hesabınızla vpn ile geçmiş silme işlemi dışında uğraşmadan alışveriş yapabilirsiniz. (o iki adımı atlamayın sakın.) taa ki yakalanana veya paypal türkiye ye geri dönene dek.

Türkiyeden Ebay ile Paypalla alışveriş yapma yöntemi işte budur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder