Fifa 18 Oyun inceleme (+ parantez oyun kısa sürede kırıldı)

Fifa 18 kısa sürede kırıldı ama kırılmış olması neyi farkettirir, fifa oynayanların nerdeyse tamamı online modlar için oynuyor, single oynayan kesim çok az, onlar para verse ne vermese ne zaten.

Birkaç maç online oynadım ve birkaç izlenimimi paylaşıcam.

1) Oyunda ciddi anlamda şut mekaniği sorunu var. Adamın birinden 7 tane gol yedim ve hepsi ceza sahası dışından. (Kalecim baya kötü belki ondandır.) Ancak başka kişiler de sürekli uzaktan şut deniyor ve isabetli. Ben de bi tane vurayım dedim ve cidden gol oldu. Başka türlü şutlarda da mekaniksel sıkıntı olduğunu çok rahat anlayabiliyorum. (Mekaniksel dediğim tamamen yazımlımsal olaylar yani.)

2) Oyundaki diğer mekaniksel sıkıntı ivme. Kesinlikle oyuncular garip bir şekilde ivmeleniyor. Bazen topu kontrol etmede zorlanıyorum. Ancak oyuncunun garip bir şekilde düzensiz ivmelendiğini gözü olan her insan çok rahatlıkla farkedebilir.

3) Evet oyun yavaş. Ancak kişisel olarak bir sıkıntı değil benim için. Bu yavaşlık insanlarda defans kısmında sıkıntı yaratıyor. (Ben de şuan alışma sürecindeyim.) Ancak alışılabilecek bir defans sistemi. Karşı tarafın hücümunda top çıkartabiliyorum bazı durumlarda en azından. (Yediğim goller tamamen 1. maddede belirttiğim şeyler.)

4) Orta açma mekanikleri de bir hayli değişmiş. Top bazı durumlarda inanılmaz falso alıyor. Nereye düşeceğini bazen kestiremiyorsunuz. (Bu da alışma gerektiren bir şey.)

Şuanlık izlenimlerim bu yönde. 1. ve 2. madde dışındaki şeyler oyuna alıştıkça halledilebilecek şeyler olduğunu düşünüyorum. Ancak ilk iki madde ciddi anlamda sıkıntı. Her yerde çok kolay gol yiyorum diyorlar. Ben de çok kolay vuruşla gol atıyorum gol de yiyorum. Bazen hayda nasıl yedim ben bunu dediğim oldu. Bir keresinde de rastgele ceza sahası dışından vurdum bir şekilde gol oldu. Güncelleme gelebilir bu noktalara. Ancak onun dışında oyunu beğendim. (Eğer gerçekten güzel bir güncelleme gelmezse ciddi anlamda Fifa 18 fiyasko olabilir. Bunu da söyliyim.)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder