South Park: The Fractured But Whole PC inceleme (S.P. The Fractured But Whole Türkçe inceleme)

South Park serisini baya seven bir insan olarak bu oyun duyurulduktan beri beklemedeydim Çıkışı ertelenip durdu fakat en sonunda oynadım. Bana sorarsanız ertelenmesi gayet iyi olmuş sonuçta South Park'ın Ubisoft'un dağıtımını üstlendiği oyunlarda hikaye diziyle bağlantılıdır (diğerlerini oynıyamadım o yüzden onlar hakkında yorum yapamayacağım) e sonunda dizideki olaylar geliştikçe oyunun hikayesini etkiliyor bu o yüzden daha çok olayın olmasına sebep oluyor bu.Neyse oyun güzel ama Ubisoft ne yaptın sen be senin en sevilmeyen oyunun olan Assassin's Creed Unity'de bile kasmayan bilgisayar South Park oyununda kasıyor kaldı ki biliyorsunuz South Park o kadar grafiği olan bir oyunda değil.

Yanlış anlamayın oyun güzel ve bu FPS dropları belli başlı yerlerde oluyor ama savaşta olunca çok can sıkabiliyor. Oyun eğlenceli bu arada optimizasyondan dolayı oyunu kötülememek lazım. Espriler güzel ,savaş mekaniği iyi (hatta bazen önceki oyunu nasıl oynamışım bile dedirtti bana), her karakterin kendisine ait bir kişiliği var, yaşayan bir dünya (tabi npc olarak yaşıyor yoksa tüm npcler ile diyalog kuramıyorsunuz ama bence bu bile iyi, Yapabileceğiniz kombinasyonların fazlalığı, hikayesi baya güzel. Bakın oyun harika bitiyor ve bittiğinde sizi üzmeyi başarıyor (öyle üzgün son anlamında demedim sadece oyunu bitirdikten sonra karakterin öylece sokakta dikilmesi üzüyor beni ne bileyim güzel oyunduda acaba ileride karaktere noldu gibi sorular sorarken buluyorum kendimi).

Tek sıkıntı oyun bitmesine rağmen bazı soruların cevapsız kalması eğer Ubisoft bunu oyunu bitirdikten sonra düşünüp bir DLC falan çıkarırsa anlarım ama baştan planlayıp bunu DLC olarak yaptıysa küfredebilirim çünkü DLC ekstra hikaye anlamına gelir ana hikayenin sonu anlamına gelmez. Sonunu söylemiyeceğim oynayıp kendiniz görün cidden ne demek istediğimi anlıyacaksınız.

Artıları yazsam uzun bir liste olacağı için direk eksileri daha doğrusu eksiyi yazıyorum

-OPTİMİZASYON

Zahmet edip buraya kadar okuduysanız size çok teşekkür ederim ama bu oyunu edinmediyseniz ve bilgisayarınız güçlüyse mutlaka alın hikayeyi ben 19 saatte falan bitirdim ama daha yapacağım çok şey var zaten bu dönemler AAA title oyunlarda ortalama bu kadar sürüyor alın bu oyunu hikayesi tam bir South Park olarak başlıyor, devam ediyor ve bitiyor

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder