Kitaplardan Romanlardan Uyarlanan Oyunlar - Top 5 en iyi uyarlamalar

Kitaplar ilham almak için harika bir araçtır. Filmlere dayalı birçok oyun görüyoruz, ancak bunlar genellikle yetersiz kalıyor. Ancak, oyunlar kitaplardan esinlendiğinde, sıklıkla çok iyi yapılır. Bu neden? Bunun nedeni, kitapların tüketiciyi bir dünyada kendilerini kaybetmeye teşvik eden bir araç olmasıdır. Kitabın uzunluğuna bağlı olarak, okuyucu geniş bir karakter ve derin temalarla yabancı bir ülkede 30 ila 40 saat sürüşe koşabilir. Başka bir popüler medyaya çok benzer. Okuma ve oyun arasında büyük bir paralellik vardır. Bir kitabı oyuna sokma süreci benim için zahmetsiz gibi görünüyor. Bir film izlediğinizde, hikayede bir buçuk saat ya da iki saat harcıyorsunuz. Her biri bir oyun ve kitap kendinize çok daha kapsamlı bir şekilde dalmanıza izin verir. Burada, çeşitli edebi eserlerden esinlenen en sevdiğim video oyun uyarlamalarından birkaçını tartışacağım.Witcher Serisi
Kimsenin şaşkına, The Witcher serisi tartışmak istediğim ilk seridir. Witcher oyunları Polonya yazar Andrzej Sapkowski tarafından aynı adı taşıyan kitap dizisine dayanıyordu. Oyunlara benzemeyen kitap serisi, Rivia'nın Geralt'ı ve maceralarını ölümcül bir canavarla savaşan bir Witcher olarak görüyor. Masallar ilk kez Polonya aylık fantezi ve bilim kurgu dergisinde kısa öykü olarak yayınlandı. Oyunların ne kadar popüler olmasına rağmen, Sapkowski onları beğenmediği için rezil. Oyunlar birçok özgürlükten geçti ve kitapların popülerliğini aştı.

Adamı suçlayabilir miyiz? Witcher serisi bebeği idi, böyle bir uyarlamanın orijinal kaynak materyalden farklı olduğunu, özellikle de telif hakları yoksa zor olduğunu görmek zordu. Ne olursa olsun Witcher oyunları çeşitli ödülleri almış ve şu ana kadar en iyi RPG'lerden bazılarıydı. Son zamanlarda The Witcher 3, video oyunlarında kalıpları parçaladı. Yeni şeyler denedi ve neredeyse her açıdan başarılı oldu. Son derece eğlenceli ve şiddetle bağımlılık yapıcı.

Metro 2033
Metro oyunları serisi, kıyamet sonrası Korku / Gerilim romanlarının Dmitry Glukhovsky tarafından yazılmış koleksiyonuna dayanıyor. Oyunlar orijinal kaynak materyali son derece sadıktır. Hem oyunların hem de kitapların ayarı kıyamet sonrası Rusya. Rusya ile çeşitli ülkeler arasındaki nükleer soykırım olaylarını takiben gerçekleşirler. Canlılar yüzeydedir ve insanlar Rus metro sisteminin büyük tünellerinde yaşar. Her yeraltı metro istasyonunu kendi kültürü, tarihi ve politikası olarak. Bu, hikayeyi her zamankinden daha geniş hale getirir. Bununla birlikte, yüzeydeki canlıların anlatacakları en büyük hikayesi var. Sapkowski'nin The Witcher oyun serisiyle olan ilişkisinden farklı olarak, Glukhovsky Metro'nun oyun uyarlamalarına son derece katılıyor. Söylediği hikayenin çok daha fazlasıyla yaşandığı için son derece heyecanlı. Buna ek olarak, yeni Metro oyunu Metro Exodus'un bu yılın ilerleyen saatlerinde piyasaya çıkmasıyla bu seriye girmek için mükemmel bir zaman.

Middle-earth: Shadow of Mordor
Doğrudan bir adaptasyon olmasa da, Orta Dünya serisi J.R.R'den esin kaynağı oluyor. Tolkien'in efsanevi malzemesi. Bu terim, Yüzüklerin Efendisi dizisinin arka planını oluşturan yazıya atıfta bulunmaktadır. Orta Dünya serisi The Hobbit'de temsil edilen olaylar ile Yüzüklerin Efendisi arasında gerçekleşiyor. Hikayesinin temelini oluşturmak için özgürlükler gerekiyor, ancak tüm evren J.R.R.'nin etrafında kurulmuştur. Tolkien. Ayrıca, Peter Jackson filmlerinden ilham alıyor. Ancak, oyunları oynarken, Jackson'ın yeteneklerinden daha azını ve daha edebi bir harikası olduğunu gördüm. Hikayesi ranger Talion'u izliyor ve oyuncunun görevleri tamamlaması ya da belli düşmanları intikam almak için bir "Nemesis Sistemi" kullanıyor. Her iki oyun da özellikle Tolkien hayranları için eğlenceli ve cazip.

The Walking Dead (Telltale oyunları)
The Walking Dead Telltale series is an interactive adventure which takes place in the Walking Dead Universe first introduced by Robert Kirkland. The games create a new story based on new characters. Each character in the game fits a particular archetype-the college professor, the criminal, and a young girl named Clementine. Clementine is the focus of the story. The player follows her as she attempts to keep her innocence and child-like wonder in a detrimental zombie apocalypse. Kirkland’s largest concern with this adaptation was in its tone. Telltale ensure Kirkland that the tone of the game would remain consistent with its source material.

The Binding of Isaac
Super Meat Boy şöhretinin Edmund McMillen tarafından hazırlanan The Binding of Isaac, indie roguelike macerasıdır. Tuhaftır ki, oyun İncil'den esin kaynağı alır. Şimdi, bu daha önce ama sıklıkla korkunç derecede yapıldı (Super 3D Noah's Ark). Oyundaki birçok farklı ürün ve power-up doğrudan İncil'den alınır. Ancak daha ilginci, öykünün tümü de öyle. İbrahim'in ve İshak'ın İncil'deki hikayesi oyunun anlatımında gösterilir. Oyunda annene Tanrı tarafından sizi öldürmesi gerektiği söylenir, isminiz İshak'tır. İbrahim'in vasiyetnamesinde, oğlu İshak'ı öldürme nazik yükümlülüğünden farklı değildir.

Pek çok oyun kitaplara uyarlanmıştır. Oyunlardan uyarlanmış pek çok kitap görmüyoruz ve aynı düzeyde tanıma elde ediyoruz. Diyorum ki, onları getirin. Hemen hemen her türün hikayesi edebiyat eserlerinden esin kaynağı olabilir. Star Wars ve Warhammer kitaplara başarıyla dönüşebildiyse, video oyunlarıyla aynı şeyi daha fazla görmemize sebep yoktur. Oyunlardaki çeşitli ve geniş deneyimleri destekliyorum ve tarihin arka-katalog kitapları, diğer herhangi bir ortamda olduğu gibi daha çeşitli ve geniş.

Ne tür bir edebiyat görmek istersiniz? Ya da daha iyisi, kitap uyarlamasını hangi oyunu izlemek istersiniz? Yorumları bize bildirin!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder