Forza Horizon 4'de Gamepad titreşim kapatma ve Bluetooth'a pad bağlamak

Start- Ayarlar - Kontrol ayarları - xbox a göre X ile gösterilen tuşa basın (playstationda kare). Orada en altta 0-100 arası titreşim yoğunluğu var. Varsayılan olarak 25 ya da 50 ile geliyor olması lazımdı. Onu yön tuşuyla 0a kadar çekin ve onaylayın X ile. Böyle yapınca titreşim kapalı oluyor.

Ayrıca tavsiyem, mutlaka uzun bir kablo alıp onunla bağlayın gamepadi. Kabloluyken bile Windows 10da DS3 ve DS4 çok sorunlu ve gecikmeli çalışabiliyor. Pratikte zaten xbox 360 controller driverını yükleyip emule ediyor. İlla kablosuz oynayacam diyorsanız, herhangi bir usb bluetooth adaptör ü usb portuna takıp eşleştirip kullanabilirsiniz.

Xbox one s gamepad kullanmanızı önerirdim normalde ama pahalı diye almak istemeyebilirsiniz. ki bence 200-230TL aralığında bir şekilde bulabilirseniz mutlaka alın. Nispeten daha uygun ve yine Windows ile tam uyumlu olan xbox 360 gamepad i almanız çok iyi olur. DS3 de güzel cihaz ama tetik tuşları insanın parmaklarını çabucak yoruyor. Yarış oyununda da tetik tuşları çok önemli.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder