Google Stadia 19 Kasım'da Hizmet Vermeye Başlayacak (Stadia Sistem Gereksinimleri ve çıkış tarihi)

Google, yüksek donanıma gerek duymadan oyunları bulut üzerinden stream ederek oynamanıza olanak sağlayacak yeni video oyun streaming servisi Stadia'nın 19 Kasım'da ABD, Kanada, Birleşik Krallık ve birçok Avrupa ülkesinde hizmet vermeye başlayacağını duyurdu. Türkiye şimdilik bu ülkeler arasında yer almıyor.

Servis başlangıçta sadece Stadia Founder's Edition sahipleri için ulaşılabilir olacak. Gece mavisi renkte Stadia kontrolcüsü, Chromecast Ultra cihazı, üç aylık Stadia Pro aboneliği ve arkadaşınızla birlikte oynayabilmek için Buddy Pass içeren Stadia Founder's Edition $129 fiyattan ön siparişte.
Aylık $9.99 olacak Stadia Pro aboneliği daha sonraki bir tarihte tek olarak da satın alınabilecek. Ayrıca ücretsiz olacak Stadia Base de 2020'de hizmet vermeye başlayacak. Pro'da kütüphaneye düzenli olarak yeni oyunlar eklenecek. Base'de ise belli sayıda oyun olacak ve yeni oyunlar eklenmeyecek.

Yeni oyun eklenip eklenmemesi dışında Pro ile Base arasındaki farklar Pro 4K çözünürlük, 60 FPS, ve 5.1 surround ses destekleyecek. Base ise 1080p, 60 FPS ve stereo ses destekleyecek.
Tabii ki bu oyunları oynamak için iyi bir internet bağlantısı gerecek. Minimum gereksinimler 720p deneyim için 10 Mbps indirme ve 1 Mbp yükleme. Oyunları 4K'da oynamak için 35 Mbps öneriliyor.

Yeni fragmanı aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder