Persona 5 Strikers PC mini inceleme

Persona 5'in büyük bir hayranı olarak bu oyunu beğendim. Öncelikle bu oyundan zevk almak için orjinal Persona 5'i bitirmeniz gerekiyor. Persona 5 Royal'e eklenen Kasumi karakteri bu oyunda yok zaten. Hikayesi Persona 5'in hikayesine oldukça benziyor ancak bu eğlenemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. 

Komik diyaloglar ve yeni yan karakter Zenkichi Hasegawa bu kısımları kapatıyor. Gerçekten güzel bir eklenti olmuş Zenkichi. Oynanışa gelirsek eğer ben ne yalan söylesem sıkıldım. Musou oyunlarını seven biriyim bunun en büyük kanıtı Pirate Warriors 3'ü saat 100 oynamam ve 4'ü çıktığı gün alıp ertesi günü bitirmem. Musou kısmını doğru düzgün yapamamışlar maalesef. Birazcık daha eğlenceli bir oynanış ile bu oyun çok daha güzel yer edebilirdi aklımda. Harita tasarımlarına gelirsek eğer, çoğu güzel. Oyun nereye gitmeniz gerektiğini gösteriyor ve bunu kötü algılamayın eğer göstermeseydi hayatta bulamayacağınız yerleri aramak zorunda kalırdınız. 

Ancak son boss kısmına 2-3 lafım var. Ben oyunu dürüst olucam kolay modda oynadım. Zaten oynanışını çok sevmedim oyunun bari hızlı bitsin o kısımlar diye kolay moda aldım. Son boss için eğer benim gibi amelelik yapmak istemiyorsanız karakterinizi hayvan gibi fulleyin. Sophie ve Joker'ı kullanacaksınız zaten çoğunlukla savaşta ve bayağı bir SP'ye ihtiyacınız olucak yoksa benim gibi sabaha kadar melee saldırılarla döve döve öldürürsünüz boss'u. Neyse özet geçicek olursak güzel hikayesi ve ortalama oynanışıyla Persona 5 Strikers bir ara oyun olarak güzel olmuş.

Puan: 8/10


Künye:

TÜR: Aksiyon, Macera

GELİŞTİRİCİ: ATLUS

YAYINCI: SEGA

SERİ: Persona

ÇIKIŞ TARİHİ: 23 Şub 2021

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder