Tunic PC mini inceleme

90'lardaki kaliteli playstation 1 oyunlarının ruhu bu oyunda var, gerek muzikleriyle gerek oynanışıyla oyunun verdiği hissiyat çocukken bilmediğiniz bir dilde olduğu için veya okumayı tamamen bilmediğiniz için yazıların hiçbir anlam ifade etmediği dönemde oynuyormuşsunuz hissiyatı. Çocukken oyun oynarken hissettiğiniz, boşlukların hayal gücünüzle doldurulduğu o eşsiz macera hissini yakalamış diyebilirim. Geliştiricilerin aynı bu şekilde bir zelda oyunu deneyimlediklerini düşünmek işten bile değil.

Oyunumuz Resmi Olarak Türkçe

Oyunun tadını çıkarmak için "select" tuşuyla açtığınız kitapçığı devamlı incelemelisiniz. Sayfalarda ne yapmanız gerektiğiyle ilgili görsel ipuçları gizli. Oyunu bitirmeniz için gereken ipuçları oldukça kolay takip edilebilir olsa da eline kağıt kalem alıp cidden bir şeyler bulmak isteyenleri de unutmamışlar. Oyunda haritada gezilerek bulunabilecek bir ton sandık olduğu gibi, sadece kitapçıktaki ipuçlarıyla kendiniz açığa çıkacağınız da bir o kadar sandık var.

Bu sandıkları bulmak FEZ kadar deli işi olmasa da bence bu tarz şeyleri seven oyuncuları tatmin edecektir.


Deneyimlediğim en iyi zelda klonu olabilir. Hatta bu oyuna "zelda klonu" demek istemiyorum çünkü bu mükemmel ötesi sunum ile sadece bi klon olarak anılması çok ayıp olur. 2018'den beri beklediğime kesinlikle değmiş. Yurtdışı fiyatı olan 30 Euroyu hakediyor mu bilmiyorum ama 50TL'yi kesinlikle hakediyor.

Puan: 9.2/10

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder