Persona 4 Golden PC Sistem Gereksinimleri

Japon tarzında sıra bazlı RPG oyunu olan Persona 4 - 2020 tarihinde Persona 4 Golden olarak nihayet PC'ye çıkış yaptı. Oyunun sistem gereksinimlerinde baktığımızda 12 yıl önceki bilgisayarlarda bile oynanabilir gibi gözüküyor. Intel Core 2 Duo E8400 | AMD Phenom II X2 550 işlemci ile sadece 2GB ram yeterli oluyor, ekran kartı ise yine bu sisteme benzer nitelikte.

PC Oynanış Görüntüsü

    Persona 4 Minimum Sistem Gereksinimleri:

        İşletim Sistemi: Windows 8.1

        İşlemci: Intel Core 2 Duo E8400 | AMD Phenom II X2 550

        Bellek: 2 GB RAM

        Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTS 450 | AMD Radeon HD 5770

        DirectX: Sürüm 11

        Depolama: 14 GB kullanılabilir alan


    Persona 4 Önerilen Sistem Gereksinimleri:

        İşletim Sistemi: Windows 10

        İşlemci: Intel Core i5-650 | AMD Phenom X4 940

        Bellek: 4 GB RAM

        Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 460 | AMD Radeon HD 6870

        DirectX: Sürüm 11

        Depolama: 14 GB kullanılabilir alan


Oyun Hakkında: Persona 4 veya Shin Megami Tensei: Persona 4, Atlus tarafından geliştirilen 2008 yapımı bir rol yapma video oyunudur. Oyun, Persona serisinin beşinci oyunu olup Temmuz 2008 tarihinde Japonya, Aralık 2008 tarihinde Kuzey Amerika ve Mart 2009 tarihinde Avrupa'da PlayStation 2 için piyasaya sürüldü. Nisan 2014'te PlayStation 3 için bir PlayStation 2 Classic ve 2020 tarihinde PC Persona 4 Golden olarak yeniden yayınlandı.

Persona 4, Japonya'da kurgusal bir kırsal bölgede geçmektedir ve dolaylı olarak daha önceki Persona oyunlarıyla ilişkilidir. Oyuncu adlı kahraman, bir yıl boyunca şehirden kırsal bölgeye taşınan bir lise öğrencisidir. Bir yıl boyunca kaldığı süre boyunca, Persona'yı çağırmanın gücünden yararlanırken gizemli cinayetleri araştırmaya dahil olur. Oyun, önceki oyunlarda uygulanan ay evresi sistemini değiştirmek için sisli günlerde meydana gelen olaylarla bir hava durumu tahmin sistemine sahiptir.

Oyunun konusu, cinayet gizemi öncülerinden dolayı gizemli romancıların çalışmalarından ilham aldı. Kırsal alan, Fuji Dağı'nın eteklerindeki bir kasabaya dayanıyordu ve hiçbir yerde olmayan bir yer olarak tasarlandı ve oyuncuların karakterlerin günlük yaşamına sempati duyması için merkezi bir ortam olarak belirlendi. Geliştiriciler, oyunun sıkıcılaşmasını önlemek için birçok oyun içi etkinlik ekledi. Yerelleştirme sırasında, çeviri yoluyla etkiyi korumak için adlarda ve kültürel referanslarda çok sayıda değişiklik yapıldı, ancak bazı Japon kültürel referansları değiştirildi veya kaldırıldı. Japonya'da oyunun çıkışına karakter kostümleri ve aksesuarlar gibi ürünler eşlik etti. Oyunun Kuzey Amerika paketi, oyundan seçilen müzikleri içeren bir CD ile piyasaya sürüldü ve Persona 3 oyununun aksine, Avrupa paketi bir film müziği CD'si içeriyordu. Oyunun müziği Shoji Meguro tarafından yazıldı ve vokalleri Shihoko Hirata tarafından yapıldı.

Persona 4, tüm zamanların en büyük oyunlarından biri olarak kabul eden eleştirmenler tarafından olumlu karşılandı. Oyunun gelişmiş bir sürümü olan Persona 4 Golden, 2012'de PlayStation Vita ve 2020'de Windows için piyasaya sürüldü. Diğer çeşitli manga ve light novel uyarlamaları ve yan serileri üretildi. AIC ASTA tarafından hazırlanan Persona 4: The Animation adlı bir anime uyarlaması, Ekim 2011'de yayınlanmaya başladı ve Temmuz 2014'te bunu Persona 4 Golden takip etti. Oyun ayrıca, Persona 4 Arena ve Persona 4 Arena Ultimax adlı iki dövüş oyunu devamı ve Persona 4: Dancing All Night adlı bir ritim oyunu ortaya çıkardı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder