En İyi VR Oyunları ve Multiplayer VR Oyunları (en iyi sanal gerçeklik oyunları)

Oculus Rift, HTC Vive ve Windows Mixed Reality uyumlu en iyi oyunlar. Her ne kadar sanal gerçeklik için büyük oyunlar yani AAA oyunlar az olsa bile yenileri çıkmaya devam ediyor. Bizce şimdi bir VR oyuncusu olmak için harika bir zaman. Şu anda Meta'nın yaz indirimi sırasında muhteşem Oculus Quest oyun fırsatları elde edebilirsiniz.

En iyi sanal gerçeklik oyunlarından bir kısmı, yepyeni ortama çevrilmiş mevcut oyunlardır. Bunların eğlenceli örnekleri, mevcut hali hazırda olan oyunun VR versiyonları The Elder Scrolls V: Skyrim VR veya Doom VFR olabilir. Bu oyunlar, sanal gerçeklik oyunlarına ilk adımlarını atan yeni başlayanlar veya en sevdikleri oyunlarını yeni bir şekilde deneyimlemek arzu eden franchise hayranları için fırsattır. 

Bunlara ek olarak Beat Sabre, Iron Man VR veya Star Trek: Bridge Crew dahil edebiliriz, ayrıca Batman: Arkham VR ve Superhot VR buna örnek verebiliriz. Bunlar, normal gamepad kontroller için düzenlenmiş oyunlara dayanmaktadır, ancak bu sürümler o bir sürü mekaniği ve senaryoyu değiştirmektedir ki, aslında oyunculara yeni deneyimler sunmayı vaat ediyor.

Online oyunlara örnek verecek olursak çok oyunculu sanal gerçeklik oyunları da var. Eve: Valkyrie, çevrimiçi bir maçta bir yıldız savaşçısına pilotluk yapmanıza izin verirken, Keep Talking ve Nobody Explodes, bir oyuncuyu VR'de, etkisiz hale getirdikleri bombayı göremeyen ancak tüm talimatlara sahip olan başka bir online oyuncuyla bir araya getiriyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder