Street Fighter 6 Geliştiricileri DC veya Marvel Comics karakterleri ile bir Street Fighter oyunu yapmak istiyor

Yaklaşan dövüş oyunu Street Fighter 6'nın geliştiricileri, dövüş oyunu serisi ile Marvel ve DC Comics'in süper kahramanları arasında bir crossover yapmayı çok istediklerini belirtiyor. En iyi dövüş oyunları söz konusu olduğunda, Capcom'un baş tacı Street Fighter birçok kişi için bu listenin başında yer alıyor. 2023 yılında çıkacak altıncı oyun ile birlikte, hayranlar seriyi nelerin beklediğini görmek için sabırsızlanıyor ve oyun hızla 2023 için en çok beklenen sürümlerden biri haline geliyor. Capcom oyunu yeni bir deneyim olarak pazarlarken, Game Informer hayranların dikkat etmesi gereken bir dizi yeni yönü ortaya çıkarıyor.

Bunlar arasında oyunda yeni bir basitleştirilmiş kontrol şemasının sergilenmesinin yanı sıra Capcom ve Udon Entertainment'ın oyunun konusuyla bağlantılı bir dizi Street Fighter 6 çizgi romanı yapacağının duyurulması da yer alıyor. Game Informer ayrıca kısa bir süre önce geliştirme ekibinin iki önemli üyesi, yönetmen Takayuki Nakayama ve Shuhei Matsumoto arasında hızlı bir röportaj yaptı ve onlara art arda çeşitli sorular sordu.

Geliştiricileri güldüren sorulardan biri de Street Fighter'ın gelecekte hangi serilerle kesişmesini istedikleriydi. Nakayama, DC Comics'in büyük bir hayranı olduğunu belirterek bunun harika bir fırsat olacağını ifade etti. Nakayama hem DC hem de Marvel Comics ile işbirliği yapmayı çok istediğini belirtirken, Matsumoto da bu olasılığın "çok eğlenceli" olacağını belirtti. Ancak her ikisi de bunu yapmanın oldukça zor olacağını belirtiyor ve cevaplarının sonunda bu konuda gülüyorlar.

DC Comics karakterlerinin haklarının Warner Bros'a ait olması ve Netherrealm Studios'un DC Comics Injustice Fighting oyununun geliştiricisi olması, Street Fighter ve Mortal Kombat arasında olası bir crossover ile ilgili bir soruya yol açtı. Nakayama bunun "çok havalı" olacağını belirtti, ancak hemen ardından serideki bazı karakterlerin kafalarının kopmasını izlemenin rahatsız edici olacağını, Matsumoto ise bunun yerine bu kanlı eylemin ekran dışında gerçekleşmesinin sorun olmayabileceğini belirtti.

Hızlı röportajın sonuna doğru, Marvel Comics kadrosundan Street Fighter 6'nın kadrosuna en iyi uyacak karakter soruldu ve Nakayama Killmonger'ı oyuna koymayı çok istediğini belirtti. Capcom crossover'lara yabancı olmasa da, günümüzde hak sahiplerinden gerekli onayı almak geçmişe kıyasla daha zor olduğundan, bu tür özel takım birleşmelerinin gerçekleşmesi mucizevi olarak görülebilir. Yine de, yıldızlar doğru hizalanırsa, birçok hayran gelecek oyunda bazı Marvel veya DC konuk karakterlerini görme şansını sevecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder